ERASMUS + : „Bildungssysteme in Europa“ –„Obrazovni sistemi u Europi“

Od 14.5-20.5.2022. je  Ozel Antalya Bahcesehir Anadolu Lisesi, Antalija , Turska, u sklopu ERASMUS+ projekta „Obrazovni sistemi u Europi“ bila domaćin partnerima iz  Europaschule Gladenbach iz Njemačke ( ujedno i voditelj projekta), GTEMS Anton-Sattler-Gasse iz Beča, Austrija, eksperimentalne gimnazije sveučilišta Makedonija iz Soluna, Grčka, Osnovnoj školi Vidovec iz Hrvatske i The American College of Sofia, Sofia iz Bugarske. Ugostili su sveukupno  15 učitelja i 30-tak učenika iz navedenih zemalja.

Lea Lesar Dolenc, učiteljica njemačkog jezika

i koordinatorica Erasmus+ projekta za Hrvatsku

detalje pogledajte pod "opširnije", a fotografije podgledajete u fotogaleriji

U projektu su sudjelovale 3 učenice naše škole:  Ella Lešnjak, Berta Bračko i Elena Labaš, učenice 7.a i 7.c razreda pod vodstvom mentorica, učiteljica njemačkog jezika, Petre Fadiga i Lee Lesar-Dolenc te ravnatelja OŠ Vidovec, Predraga Mašića.

Projektni tjedan započeo je 14.5. kada smo krenuli na put za Antaliju. U nedjelju, 15.5., proveli smo dan u prirodi na cjelodnevnom izletu. Posjetili smo kako prirodne ljepote tako i povijesne znamenitosti Turske tj. Antalije: Kurşunlu vodopad , Aspendos kazalište, Manavgat vodopad te Side, antički grad.

16.5. , proveli smo prije podne u školi domaćina gdje su učenici prezentirali sistem školovanja (Studienausbildung) u svakoj od pojedinih zemalja partnera. Nakon ručka posjetili smo Termessos , antički grad, koji se nalazi na vrhu brda Termessos do kojeg smo pješačili te uživali u prirodnim ljepotama.

Utorak, 17.5., proveli smo na brodu te smo s mora uživali u pogledu na obalu Antalije , uvale i male otoke.

Srijedu, 18.5., proveli smo u školi Lara Bahcesehir , partnerskoj školi našeg  domaćina. I učenici i učitelji sudjelovali su u razgledavanju škole. Bili smo podijeljeni u grupe , a voditelji grupa su bili učenici škole koji su prezentirali široku lepezu predmeta i slobodnih aktivnosti koje se provode na školi

( https://www.facebook.com/bahcesehirlara/videos/477374557495875/).

Nakon zajedničkog fotografiranja i ručka posjetili smo predivan vodopad Lara.

U četvrtak, 19.5., svi zajedno smo se okupili na Konyaaltı plaži gdje smo skupljali otpad tega sortirali u vreće. Dan je završio zajedničkom oproštajnom večerom nakon prekrasnog tjedna.

U petak, 20.5., nakon projektnog tjedna uputili smo se kući.

Tjedan je bio bogat različitim aktivnostima kroz koje smo pobliže upoznali obrazovne sisteme u svakoj od zemalja partnera na projektu te i prekrasnu Antaliju. Veselimo se unaprijed slijedećem susretu u Bugarskoj, u lipnju, od 11.6.-17.6.2022.

Lea Lesar Dolenc, učiteljica njemačkog jezika

i koordinatorica Erasmus+ projekta za Hrvatsku

objavio: Ivanka Lajtman Lešnjak   datum: 29. 5. 2022.

OZUJAK.png

« Ožujak 2024 »