Obavijest za roditelje/skrbnike učenika s područja Općine Vidovec

OSNOVNA ŠKOLA VIDOVEC

Udžbenici i drugi obrazovni materijali za školsku godinu 2022./2023.

Poštovani roditelji/skrbnici!

Vezano uz nabavu udžbenika i drugih obrazovnih materijala za sljedeću školsku godinu, obavještavamo vas da će svi učenici u Republici Hrvatskoj dobiti udžbenike iz svih predmeta, prema Odluci Ministarstva znanosti i obrazovanja, a Općina Vidovec ove godine neće više provoditi zajedničku nabavu drugih obrazovnih materijala, nego će roditeljima/skrbnicima sufinancirati nabavu istih. To znači da roditelji/skrbnici neće morati kupiti nijedan udžbenik, a druge obrazovne materijale (radne bilježnice, geografski atlas u petom razredu, radne materijale iz Tehničke kulture te likovne mape), roditelji/skrbnici kupit će samostalno prema popisima za druge obrazovne materijale koji se nalaze na mrežnim stranicama Škole.

Dakle, učenici će sve udžbenike dobiti u Školi na početku nove nastavne godine, a za sufinanciranje drugih obrazovnih materijala, molimo roditelje/skrbnike da se obrate Općini Vidovec sa zahtjevom za sufinanciranje, sukladno načinu na koji je to Općina propisala. Detalje o tome možete pronaći na mrežnim stranicama Općine Vidovec, a iste objavljujemo i na kraju ove obavijesti.

Nastavna godina započet će 5. rujna 2022. godine. Detaljnija obavijest o tome bit će objavljena krajem kolovoza na mrežnim stranicama Škole.

Ravnatelj: Predrag Mašić

Pod "opširnije" objavljujemo obavijest Općine Vidovec.

“Poštovani,

Općina Vidovec ove školske godine sufinancirat će troškove kupnje radnih bilježnica za učenike osnovnih škola.

Pravo na sufinanciranje radnih bilježnica ostvaruju učenici od 1. do 8. razreda osnovnih škola koji polaze osnovnu školu na području Općine Vidovec  kao i oni učenici koji polaze osnovnu školu  izvan područja Općine Vidovec uz uvjet da učenik i barem jedan roditelj/skrbnik imaju prijavljeno prebivalište na području općine.

Iznos sufinanciranja troškova kupnje radnih bilježnica dodjeljuje se ovisno o razredu koji učenici pohađaju u školskoj godini 2022./2023. i to:

- za učenike koji polaze od 1. do 4. razreda dodjeljuje se iznos od 200,00 kuna jednokratno

- za učenike koji polaze od 5. do 8. razreda dodjeljuje se iznos od 350,00 kuna jednokratno

Da bi ostvario pravo na dodjelu novčanog iznosa za sufinanciranje troškova kupnje radnih bilježnica, roditelj/ skrbnik podnosi Jedinstvenom upravnom odjelu Općine Vidovec zahtjev za sufinanciranje.

Uz zahtjev za sufinanciranje potrebno je priložiti:

1.) dokaz o prebivalištu: obostranu presliku osobne iskaznice  ili uvjerenje o prebivalištu ne starije od 6 mjeseci za jednog roditelja/skrbnika

2.) presliku transakcijskog računa roditelja/ skrbnika na koji će se isplatiti iznos sufinanciranja.

Za učenika koji polazi osnovnu školu van područja Općine Vidovec uz dokumentaciju navedenu pod točkom 1. i 2. potrebno je dostaviti i dokaz o prebivalištu učenika: obostrana preslika osobne iskaznice  ili uvjerenje o prebivalištu ne starije od 6 mjeseci.

Zahtjev za sufinanciranje dostupan je na ovoj poveznici te na web stranici Općine Vidovec: https://vidovec.hr/novosti/zahtjev-sufinanciranje-troskova-kupnje-radnih-biljeznica-ucenike-osnovnih-skola-493/

Zahtjev za sufinanciranje s pripadajućom dokumentacijom podnosi se zaključno do 30. rujna 2022. godine, putem elektroničke pošte na e-mail: info@vidovec.hr  ili osobno u Jedinstveni upravni odjel Općine Vidovec.”

Općina Vidovec

objavio: Ivanka Lajtman Lešnjak   datum: 15. 7. 2022.