Obavijest o početku nastave

Nastava u školskoj godini 2022./2023. počinje u ponedjeljak, 5. rujna 2022. godine, prema sljedećem rasporedu:

OSNOVNA ŠKOLA VIDOVEC

• 2.ab,3.ab i 4.ab razredi: početak u 8.00, a završetak u 9.00 sati;
  • 5.ab, 6.abc, 7.abc i 8.abc razredi: početak u 8.00, a završetak u 9.30 sati;
  • Učenici 1.a razreda doći će u Školu u pratnji roditelja u 10.00 sati;

PODRUČNA ŠKOLA NEDELJANEC

• 2.c, 3.c i 4.c razredi: početak u 7.45 sati, a završetak u 8.45 sati;
  • Učenici 1.c razreda doći će u pratnji roditelja u 10.00 sati u OŠ Vidovec;

Učenici od 2. do 8. razreda prvi dan nastave u Školu trebaju donijeti samo torbu i pribor za pisanje. Isti dan u Školi će preuzeti svoje udžbenike, a radne bilježnice i školske papuče taj dan nije potrebno nositi.

Za učenike 1.a i 1.c razreda održat će se u holu Osnovne škole Vidovec, s početkom u 10.00 sati, zajednički prijem prvašića. Nakon kratkog prigodnog programa, učenici i roditelji će zajedno sa svojim razrednicama otići u učionice, gdje će dobiti potrebne informacije i preuzeti svoje udžbenike. Prvi „c“ razred iz PŠ Nedeljanec taj dan će se smjestiti također u jednu učionicu u Vidovcu.

Stoga molimo roditelje da sa sobom ponesu školske torbe i pribor za pisanje, a radne bilježnice i školske papuče taj dan nije potrebno nositi u školu.

S obzirom da će prvog dana nastave učenici provesti u školi kratko vrijeme, školska prehrana počet će od utorka, 6. rujna. S Produženim boravkom za učenike od 2. do 4. razreda, započet ćemo također od utorka, 6. rujna, a za učenike prvih razreda u OŠ Vidovec i PŠ Nedeljanec, s Produženim boravkom započeli bi od ponedjeljka, 12. rujna 2022. godine.

Prvog dana nastave, za učenike od 2. do 8. razreda, organiziran je i prijevoz školskim autobusom, i to prema sljedećem rasporedu:

Polazak školskog autobusa ujutro u školu bit će prema uobičajenom rasporedu. To znači da će autobusi iz Gojanca i Nedeljanca (ul. Braće Radić) te Prekna krenuti u 7,25 sati, a iz Budislavca oko 7,40 sati. Autobusi će putem ukrcavati učenike na uobičajenim stajalištima.

Povratak školskog autobusa iz Područne škole Nedeljanec bit će u 8.55 sati, a iz OŠ Vidovec, za učenike nižih razreda u 9.15 sati, a za učenike viših razreda u 9.40 sati.

Što se tiče epidemioloških mjera, osim pranja ruku i dezinfekcije, nismo dobili nikakve posebne preporuke. To znači da novu školsku godinu započinjemo bez maski i razmaka između učenika, s nadom da će tako i ostati.

Svim učenicama i učenicima želimo puno zdravlja, radosti i uspjeha u novoj školskoj godini!

Ravnatelj:

Predrag Mašić

objavio: Ivanka Lajtman Lešnjak   datum: 31. 8. 2022.