Podjela priznanja najboljim učenicima i mentorima

Župan nagradio najbolje u Županiji

Županijska svečanost podjele diploma i priznanja najboljim učenicima i njihovim mentorima, sudionicima županijskih i državnih natjecanja/smotri u školskoj godini 2014./2015., održala se u Gospodarskoj školi Varaždin u subotu 13. lipnja. Iz naše su škole Županovu nagradu primili učenici: Zoja Sirovec, Jana Ramuščak,  Doris Mašić, Paula Matole, David Košić te Marin Mašić. Njihove su  mentorice, profesorice Kristinka Štefan, Verica Ozmec i Sanja Biškup.

Detalje pročitajte pod "opširnije".

Gospodarska škola Varaždin već je tradicionalno domaćin svečanosti dodjele Županove nagrade. Najprije je održano zajedničko fotografiranje za “Najbolju fotografiju“ školske godine 2014./2015. kao podsjetnik na ovu svečanost. Zatim je Predrag Štromar, župan Varaždinske županije, dodijelio priznanja i diplome najboljim učenicima  osnovnih i srednjih škola, njihovim mentorima i voditeljima Centara izvrsnosti za ostvarene uspjehe na županijskim, međužupanijskim, državnim natjecanjima...

Naime, tijekom 2014./2015. školske godine, na državnim je natjecanjima sudjelovalo ukupno 216 učenika koji su osvojili 18 prvih, 16 drugih te 30 trećih mjesta.

Na županijskoj razini, na kojoj je sudjelovalo ukupno 2.145 učenika, osvojeno čak 140 prvih mjesta.

Iz naše su škole Županovu nagradu primili učenici: Zoja Sirovec u kategoriji samostalnog scenskog nastupa (mentorica: Kristinka Štefan), Jana Ramuščak u kategoriji literarnog izraza (mentorica: Kristinka Štefan), Doris Mašić u kategoriji samostalnog novinarskog rada (mentorica: Sanja Biškup), Paula Matole i David Košić u kategoriji radijske emisije (mentorica: Sanja Biškup) te Marin Mašić u krosu (mentorica: Verica Ozmec).

Izvrsni rezultati učenika ostvareni na državnim natjecanjima, po čemu je Varaždinska županija u samom hrvatskom vrhu, kao i masovnost sudjelovanja učenika osnovnih i srednjih škola na svim razinama natjecanja i smotri, potvrda su kvalitetnog i kontinuiranog odgojno obrazovnog rada na području Županije.

Taj se rad sustavno unapređuje kroz Centre izvrsnosti, projekte dodatne nastave s nadarenim učenicima, učeničko zadrugarstvo, eko škole te niz pojedinačnih programa i projekata.

objavio: Ivanka Lajtman Lešnjak   datum: 23. 6. 2015.