Obavijest o štrajku

Obavijest poštovanim učenicima, roditeljima i skrbnicima!

Odlukom Velikog vijeća Sindikata hrvatskih učitelja od 17. rujna 2015. godine, Sindikat hrvatskih učitelja pokrenuo je štrajk u osnovnoškolskim ustanovama. Štrajk je počeo u petak, 25. rujna 2015. godine i trebao bi trajati do ispunjenja zahtjeva. Pri tome, zaposlenici svake škole odlučuju hoće li štrajkati ili neće. U Osnovnoj školi Vidovec, u petak, 25. rujna 2015. godine, nastava se nije mogla održati te su učenici upućeni svojim kućama. Danas, u ponedjeljak, 28. rujna 2015. godine, četvero učiteljica i učitelja nije štrajkalo te se nastava djelomično odvijala do 11,30 sati, nakon čega su učenici upućeni kućama.

ravnatelj Predrag Mašić

Detalje pročitajte pod "opširnije".

Učenici koji danas nisu imali nastavu, bilo da je nisu imali uopće ili samo djelomično, bili su pedagoški zbrinuti od strane učiteljica i učitelja koji su bili u štrajku. Time su učiteljice i učitelji pokazali svoju humanost i u ovim teškim trenucima. Stoga ovim putem zahvaljujem učiteljicama i učiteljima koji nisu štrajkali kao i učiteljicama i učiteljima koji su štrajkali te unatoč tome vodili brigu o djeci. Također, zahvaljujem i kuharicama i kuharima koji su nahranili djecu te svim drugim zaposlenicima koji su izvršavali svoje zadaće, bez obzira jesu li bili u štrajku ili nisu.

Učenicima, roditeljima i skrbnicima ispričavam se zbog neprilika koje su imali radi ovakve podvojene situacije. Naime, u medijima su se mogle vidjeti kontradiktorne poruke. Jedni su pozivali djecu u školu, a drugi ih odvraćali od škole. To je svakako zbunjujuće i stoga su razumljive reakcije roditelja i skrbnika kojima je svega dosta.

Postavlja se pitanje: što nam je dalje činiti? Danas su zakazani još jedni pregovori između Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta te sindikata. Ukoliko se nađe neko rješenje i dođe do prekida štrajka, nastava će se sutra normalno odvijati. Stoga molim učenike, roditelje i skrbnike da prate medije.

No, ukoliko će se štrajk nastaviti, u Osnovnoj školi Vidovec sutrašnji dan bit će organiziran kao i današnji, što znači da će nastava biti djelomična. Učiteljice koje ne štrajkaju održat će nastavu, a djeca koja neće imati nastavu bit će pedagoški zbrinuta. U tom slučaju će i sutra djeca biti upućena kućama u 11,30 sati. Školski autobus vozit će djecu u školu i vratiti ih iz škole. Nadam se da ovakva situacija neće potrajati i da ćemo se brzo vratiti redovnom radu, a sve za dobrobit naše djece.

ravanatelj Predrag Mašić

objavio: Ivanka Lajtman Lešnjak   datum: 28. 9. 2015.