Čitanjem do zvijezda

Čitanjem do zvijezda je natjecanje u znanju i kreativnosti koje organizira Hrvatska mreža školskih knjižničara, a glavni mu je cilj poticanje čitanja kod djece.

Kviz je namijenjen učenicima viših razreda. Zainteresirani učenici još uvijek se mogu javiti školskoj knjižničarki.

Natjecanje se sastoji od dva dijela:
a) kviz znanja
b) prezentacija plakata

Detalje pročitajte pod "opširnije".

Ivana Mrvelj, knjižničarka

KVIZ ZNANJA

U kvizu znanja učenici će odgovarati na pitanja iz sljedećih knjiga:

1. Šime Storić: Poljubit ću je uskoro, možda, Alfa, Zagreb 2009.
2. Milivoj Matošec: Suvišan u svemiru, Znanje, Zagreb 2005.
3. Miro Gavran: Svašta u mojoj glavi, Mozaik knjiga, Zagreb 2014.

Tema ovogodišnjeg natjecanja bit će "Odrastanje“ vezano uz glavnu knjigu natjecanja:

Šime Storić; Poljubit ću je uskoro, možda

Ekipu čini troje natjecatelja od petog do osmog razreda

PREZENTACIJA PLAKATA

Učenici mogu na zadanu temu izraditi i plakat koji će predstaviti na natjecanju. Plakat je individualni rad jednog učenika. U ovom dijelu natjecanja može sudjelovati svaki zainteresirani učenik bez obzira na to sudjeluje li u kvizu ili ne.

Svaki plakat mora biti popraćen tekstom (A4 format; font times new roman; max. 100 riječi), koji objašnjava ideju plakata, odnosno koji ukratko opisuje kontekst za koji je učenik/učenica osmislio/osmislila plakat (mjesto pojavljivanja plakata; kojoj publici je plakat namijenjen; zašto).

Svaki učenik koji se natječe treba prezentirati svoj rad pred Povjerenstvom. Izlaganje ne smije biti duže od pet minuta.

VREMENIK NATJECANJA

Školska razina natjecanja održat će se u vremenskom rasponu od tjedan dana u svim školama koje će se prijaviti na natjecanje (između 7. i 18. prosinca 2015.). Pitanja i rješenja poslat će se školi koja sudjeluje u natjecanju jedan dan ranije na e-mail adresu škole ili e-mail adresu osobe zadužene za provedbu natjecanja u školi.

Županijska razina natjecanja održat će se u vremenskom rasponu od sedam dana u svim županijama ( između 19. i 23. siječnja 2016.). Pitanja i rješenja poslat će se školi koja organizira natjecanje dva dana ranije na e-mail adresu škole ili e-mail adresu osobe zadužene za provedbu natjecanja u školi.

Državna razina natjecanja održat će se u Međimurskoj županiji (između 6. i 13. ožujka 2016.).

objavio: Ivanka Lajtman Lešnjak   datum: 23. 10. 2015.