Mašta, slika, pričica – nastane slikovnica

24. rujna 2015. u Karlovcu je u organizaciji Udruge za promicanje kulture čitanja Kalibra održana završna priredba natječaja  Moja prva knjiga 2015. te su uručene nagrade najboljim autorima slikovnica.  Među nagrađenima bile su i učenice OŠ Vidovec Dora Krklec, 6.b i Anita Škiljo, 6.a kojima je dodijeljena posebna nagrada,  a za sudjelovanje i izradu slikovnica pohvalnice su dodijeljene Karli Zagorec, Niki Mihalincu i Zoji Sirovec, učenicima šestih razreda naše škole.

Kristinka Štefan, prof. Hrvatskoga jezika

Detalje pročitajte pod "opširnije", a proces nastanka slikovnice pogledajte u fotogaleriji.

Navedeni događaj mladim je autoricama bio prilika za susret s članicama povjerenstva, poznatim hrvatskim književnicama Sanjom Pilić i Silvijom Šesto, dodatno osobno savjetovanje o likovnoj i literarnoj dimenziji  slikovnica te  poticaj na daljnje stvaranje.

Već nekoliko godina učenici naše škole uspješno sudjeluju na navedenom natječaju te je u okviru toga nastalo desetak zanimljivih i maštovitih slikovnica. Osim razvoja stvaralaštva i promicanja kulture čitanja, vrijednost ove aktivnosti je i razmjena  iskustva i znanja među učenicima različitog uzrasta. Tako je i za pripremu sudjelovanja na ovogodišnjem natječaju uvodne upute i korisne savjete mlađim sudionicima nesebično podijelila  bivša učenica naše škole, kao osnovnoškolka  vrlo uspješna autorica čak triju slikovnica, Noemi Špiranec, danas učenica 2. razreda Prve gimnazije Varaždin.

Potičemo učenike na nove izazove jer možda neki budući mali čitatelji čekaju baš  vašu  čudesnu slikovnicu!  Uključite maštu, složite priču, pretvorite je u sliku i eto još jedne hrvatske knjige.

I da, pazite da maštu ne probodete iglom kad uvezujete slikovnicu!smiley

Kristinka Štefan, prof. Hrvatskoga jezika

Fotografije s dodjele nagrada:

objavio: Ivanka Lajtman Lešnjak   datum: 29. 10. 2015.