Theaterspiele 2016

Već 13. godinu zaredom Udruga za popularizaciju njemačkog jezika na području Republike Hrvatske „Europski kulturni krug-EKULT“  uz Osnovnu školu Vidovec  te općinu Vidovec organizira  Dramske igre na njemačkom jeziku, „Theaterspiele“.

Kako je bilo ove godine pročitajte pod "opširnije", a na donjim poveznicama možete vidjeti i djelić atmosfere ovogodišnjih igara.

Lea Lesar, učiteljica njemačkog jezika

1. dan

2. dan

3. dan

XIII. dramske igre na njemačkom jeziku održale su se u vremenskom periodu od 17.3.-20.3.2016.

Projekt je u ovih 13 godina izrastao u međunarodnu manifestaciju uz jaku potporu i pokroviteljstvo Veleposlanstva Republike Njemačke, Zaklade podnavskih Švaba iz Stuttgarta, Središnjeg ureda za školstvo u inozemstvu pri Ambasadi Republike Njemačke, Grada Varaždina, Varaždinske županije, Međimurske županije, Agencije za odgoj i obrazovanje,Austrijskog kulturnog foruma, općine Vidovec, općina s područja Varaždinske županije te brojnih privatnih poduzetnika  i medijskih pokrovitelja.

Festival je međunarodnog karaktera s gostima iz  Slovenije,Mađarske, Rumunjske, Srbije, Austrije i naravno Republike Hrvatske. Prisustvovalo  je sveukupno više od 40 grupa sa preko 800 sudionika i to od vrtićkog do srednjoškolskog uzrasta i studenata.

Iz Hrvatske su sudjelovale  grupe iz Grada Zagreba, Grada Varaždina,Brodsko-Posavske, Osječko – Baranjske, Krapinsko-Zagorske, Međimurske i Varaždinske Županije.

Osim mogućnost da se grupe predstave svojom predstavom u okviru Dramskih igara organizirane su i radionice od strane Austrijskog kulturnog foruma i Goethe Instituta za učenike i za učitelje njemačkog jezika uz potporu AZZO-a  te Hrvatskog društva učitelja i profesora njemačkog jezika  na temu „Mit den Worten spielen „.

Lea Lesar, učiteljica njemačkog jezika

objavio: Ivanka Lajtman Lešnjak   datum: 7. 4. 2016.