Odabir stranog jezika i izbornih predmeta

VAŽNO ZA OSMAŠE!

Prilikom prijave pojedinoga programa obrazovanja potrebno je odabrati prvi i drugi strani jezik i izborne predmete između ponuđenih stranih jezika i izbornih predmeta koji se u srednjoj školi predaju. Odabirom prvoga stranoga jezika, znanje toga stranoga jezika postaje preduvjet za odabrani obrazovni program. Preduvjet se smatra ispunjenim ako je kandidat u osnovnoj školi učio taj strani jezik najmanje četiri godine ili ako na dodatnoj provjeri u srednjoj školi dokaže poznavanje toga stranoga jezika. Odabir stranih jezika i izbornih predmeta ni na koji način ne utječe na rangiranje po prijavljenim obrazovnim programima odnosno na poredak kandidata na ljestvicama poretka.

Tko mora na dodatnu provjeru iz jezika ?

Svi oni učenici koji nisu u osnovnoj školi učili neki strani jezik kao 1. najmanje četiri godine, a sada ga žele upisati kao 1. jezik, moraju na dodatne provjere. Datumi dodatnih provjera objavljeni su na web stranicama srednjih škola.

Ako ste neki strani jezik učili u nekoj od škola stranih jezika ali ne i u osnovnoj školi, a želite ga upisati kao 1. jezik, također ćete morati ići na dodatnu provjeru.

objavio: Ivanka Lajtman Lešnjak   datum: 23. 6. 2016.