Liječnička dokumentacija potrebna za upis u 1. razred srednje škole

VAŽNO ZA OSMAŠE!

Molimo roditelje i učenike osmih razreda za pozorno pročitaju ovu obavijest!

Za upis u srednju školu za većinu programa potrebna je i određena liječnička dokumentacija. U natječajima koje su objavile srednje škole, za svaki je program navedena vrsta potvrde koju morate donijeti na upis.

Spominju se dvije vrste potvrda:

1. Potvrda liječnika školske medicine

2. Svjedodžba liječnika medicine rada

Pod "opširnije" možete pročitati gdje možete dobiti ove potvrde. Po potvrde idete nakon što su objavljeni konačni rezultati upisa, tj. kada ćete točno znati u koji program ćete se upisati.

Potvrda liječnika školske medicine dobiva se kod liječnice Ivančice Mlakar u Domu zdravlja, Kolodvorska 20. To je liječnica kod koje učenici naše škole obavljaju sistematske preglede i cijepljenja. Potvrda je besplatna.

Kontakt i radno vrijeme:

telefon:  398 530

email: ivancica-mlakar@zzjzzv.hr

parni datumi - jutro
neparni datumi - poslije podne
svaki petak - ambulanta radi u jutro

Ukoliko je u Jedinstvenom popisu zdravstvenih kontraindikacija i u Natječaju za upis navedeno da je za upis potrebna Liječnička svjedodžba medicine rada, treba se javiti u jednu od ordinacija medicine rada prema izboru roditelja. Pregled se obavlja u domu zdravlja ili drugim ugovornim ustanovama. Ova potvrda se plaća.

Popis liječnika medicine rada:

Grozdana Hanžek Zagrebačka 94 Varaždin
Tajana Rogina Zagrebačka 94 Varaždin
Dragutin Rogina Varaždinska 4a Ivanec
Mirjana Šanjek Zagrebačka 94 Varaždin
Jadranka Horvat Zagrebačka 94 Varaždin

Potvrdu nećete platiti ukoliko upisujete neko od trenutno 5 deficitarnih zanimanja u Varaždinskoj županiji: galanterist, krojač, bravar, zidar, mesar. U tom slučaju troškove pregleda plaća Hrvatski zavod za zapošljavanje. Ako ćete upisati neko od ova tri zanimanja, prije pregleda javite se u vama najbliži regionalni ili područni ured Hrvatskoga zavoda za zapošljavanje, Odsjek za profesionalno usmjeravanje i obrazovanje gdje ćete dobiti sve potrebne informacije o liječničkom pregledu.

Kandidati s teškoćama u razvoju (učenici s rješenjima o primjerenom obliku školovanja) koji se upisuju preko Ureda državne uprave i kandidati sa zdravstvenim teškoćama koji posjeduju Stručno mišljenje nadležnog školskog liječnika i Stručno mišljenje Službe za profesionalno usmjeravanje za upis ne trebaju potvrdu nadležnog školskog liječnika/svjedodžbu medicine rada.

Učenici koji upisuju gimnazijske programe ne moraju imati ni jednu od navedenih potvrda.

objavio: Ivanka Lajtman Lešnjak   datum: 24. 6. 2016.