Zaključavanje liste prioriteta, potpisivanje prijavnica, objava konačnih ljestvica poretka

VAŽNO ZA RODITELJE I UČENIKE OSMIH RAZREDA!

Dragi učenici osmih razreda,

još jednom bismo vam željeli skrenuti pozornost da vrlo pažljivo kreirate listu prioriteta programa koje imate namjeru upisati. Još uvijek ima dovoljno vremena da razmislite o svojem budućem zanimanju. Molimo vas da stalno pratite trenutne ljestvice poretka. Lista odabranih programa obrazovanja, zaključava se svim kandidatima 6. srpnja 2016. Do tada još uvijek možete dodavati programe i mijenjati redoslijede programa.

Prijavnice će se printati i potpisivati u našoj školi, 7. srpnja u 17.00 sati. Prijavnicu potpisuju roditelji i učenik. Prijavnica se čuva u OŠ Vidovec. (ne nosi se u srednju školu)

Potpisivanje prijavnice s listom prioriteta ne jamči da će se kandidat i upisati na onaj izbor na kojemu je stekao pravo upisa u trenutku zaključavanja odabira odnosno ispisivanja prijavnice, već predstavlja njegovu konačnu odluku o poretku prijavljenih programa obrazovanja.

Nakon zaključavanja lista, ljestvice su i dalje podložne promjenama. Ove promjene obično nisu velike ali su moguće. Osim što se brišu kandidati koji nisu zadovoljili preduvjete ili dostavili prijavnice, moguće su promjene radi ispravka evidentiranih podataka kao što su ocjene, natjecanja, rezultati dodatnih provjera i podaci na temelju kojih se ostvaruju dodatna prava za upis, a temeljem prigovora. To znači da bi iz kvote mogli ispasti učenici koji su na donjoj granici prolaska, a oni koji su malo ispod "crte" mogli bi ući u kvotu. Stoga vas upozoravamo da je rizično imati samo odabire kod kojih ste na rubu ispadanja.

Trenutkom objave konačnih ljestvica poretka kandidati stječu pravo upisa u program obrazovanja najvišega prioriteta u kojemu se nalaze u sklopu upisne kvote. Konačne ljestvice poretka više se ne mijenjaju, a biti će objavljene 11. srpnja 2016.

U srednju školu se nosi upisnica koju također potpisuju roditelj i učenik, a bit će dostupna na stranici upisi.hr. Upisnice ćete isprintati sami, ispuniti potrebne podatke i zajedno s ostalom potrebnom dokumentacijom odnijeti na upis u srednju školu. Datume upisa provjerite na stranicama srednje škole. Potpisivanje upisnica nije više vezano za OŠ Vidovec.

Kada se objave konačni rezultati, sve svoje upite vezane za upise trebate rješavati u školi koju namjeravate upisati.

Sretno! yes

objavio: Ivanka Lajtman Lešnjak   datum: 30. 6. 2016.