Potpisivanje prijavnica za učenike osmih razreda

VAŽNO ZA UČENIKE OSMIH RAZREDA !

Potpisivanje prijavnica za učenike osmih razreda bit će 10. srpnja u 18.00 sati u OŠ Vidovec.

Na potpisivanje moraju doći svi učenici koji se prijavljuju redovnim putem i to u pratnji jednog roditelja. Prijavnicu potpisuju i učenik i roditelj.

Prijavnice ostaju u OŠ Vidovec i služe kao dokaz o stvarnoj namjeri upisivanja odabranih programa.

Na potpisivanje ne mora doći učenik koji se upisao preko Ureda državne uprave. (jedan učenik iz 8.a razreda)

Potpisivanje prijavnice s listom prioriteta ne jamči da će se kandidat i upisati na onaj izbor na kojemu je stekao pravo upisa u trenutku zaključavanja odabira odnosno ispisivanja prijavnice, već predstavlja njegovu konačnu odluku o poretku prijavljenih programa obrazovanja.

Nakon zaključavanja lista, ljestvice su i dalje podložne promjenama. Ove promjene obično nisu velike ali su moguće. Osim što se brišu kandidati koji nisu zadovoljili preduvjete ili dostavili prijavnice, moguće su promjene radi ispravka evidentiranih podataka kao što su ocjene, natjecanja, rezultati dodatnih provjera i podaci na temelju kojih se ostvaruju dodatna prava za upis, a temeljem prigovora. To znači da bi iz kvote mogli ispasti učenici koji su na donjoj granici prolaska, a oni koji su malo ispod "crte" mogli bi ući u kvotu. Stoga vas upozoravamo da je rizično imati samo odabire kod kojih ste na rubu ispadanja.

Trenutkom objave konačnih ljestvica poretka, kandidati stječu pravo upisa u program obrazovanja najvišega prioriteta u kojemu se nalaze u sklopu upisne kvote. Konačne ljestvice poretka više se ne mijenjaju, a biti će objavljene 13. srpnja 2017.

Za sve koji ne ostvare pravo upisa u ljetnom roku, postoji i jesenski rok za zanimanja u kojima će biti slobodnih mjesta. Datume potražite na upisi.hr.

Nakon 10. srpnja sve radnje vezane za upise obavljate u srednjim školama koje ste odabrali.

objavio: Ivanka Lajtman Lešnjak   datum: 28. 6. 2017.