Univerzalna sportska škola

Hrvatski školski sportski savez  je pokrenuo program na nacionalnoj razini pod nazivom Univerzalna sportska škola. Cilj programa Univerzalne sportske škole (USŠ) je uključivanje što većeg broja najmlađih učenika u sportske aktivnosti, odnosno stvaranje navike svakodnevnoga tjelesnog vježbanja. Univerzalna sportska škola je projekt kojim se djeci, bez obzira na njihove sposobnosti, nastoji omogućiti razvoj prije svega njihovih motoričkih, a potom i emocionalnih, psihičkih i socijalnih potencijala.

Verica Ozmec, prof. tzk

detalje pročitajte pod "opširnije", a fotografije pogledajte u fotogaleriji

Ove školske  godine  od  mjeseca  studenoga i naša škola uključila se  u program  koji uključuje  učenike  3. i 4 razreda. Pod stručnim nadzorom učiteljice tjelesne i zdravstvene kulture učenici na zanimljiv i za njihovu dob pedagoški i kineziološki primjeren način uče osnovne oblike kretanja te osnovne elemente brojnih sportova  a usmjeren je na poticanje optimalnog razvoja motoričkih potencijala djece.

Motorički sadržaji odabrani su u skladu s mogućnostima djece te dobi. Treninzi se odvijaju dva puta tjedno i to srijedom 5. sat (11,35 – 12,20 sati) i četvrtkom 6. sat (12,25-13,10 sati) i  traju tijekom cijele školske godine u sportskoj dvorani OŠ Vidovec pod vodstvom  učiteljice tjelesne i zdravstvene kulture .

Zadaće:

• omogućiti djeci stjecanje iskustva pokretom
  • poticati usvajanje znanja o različitim sportovima i vrijednostima bavljenja sportom
  • poticati pozitivan stav prema zdravom načinu života i zdravoj prehrani
  • primjenom različitih kinezioloških operatora, utjecati na razvoj motoričkih sposobnosti te naglasiti razvoj koordinacije, ravnoteže i fleksibilnosti.

Cilj programa je poticati višestrani psihosomatski razvoj djece, razvijati zdravstvenu kulturu u svrhu očuvanja i unaprjeđenja zdravlja te razvoja motoričke i funkcionalne sposobnosti.

Verica Ozmec, prof. tzk

objavio: Ivanka Lajtman Lešnjak   datum: 1. 2. 2020.