Radionica pokladnih maski

U Osnovnoj školi Vidovec održana je od 17. do 19. veljače 2020. godine radionica izrade pokladnih maski od fotopapira tehnikom kemograma. Fotoradionica je održana pod pokroviteljstvom Hrvatskog fotosaveza čija je pridružena članica Osnovna škola Vidovec. Osnovna škola Vidovec preko 20 godina surađuje s Hrvatskim fotosavezom. Odabir učenika za fotoradionicu predložila je likovna pedagoginja Iva Šarić. To je 34 učenika od šestog do osmog razreda podijeljenih u dvije grupe. Umjetnička voditeljica radionice bila je iskusna pedagoginja foto i likovne kulture Zlata Medak. Logističku potporu i organizaciju radionice provodio je tajnik Hrvatskog fotosaveza akademski selektor Predrag Bosnar. Na kraju trećeg dana učenici i umjetnički voditelji postavili su maske u galeriji škole. Zahvalu učenicima i voditeljima u ime ravnatelja na kraju radionice izrazio je učitelj Zlatko Cesar predstavnik Osnovne škole Vidovec u Hrvatskom fotosavezu. Djelovanje Hrvatskog fotosaveza opisala je gospođa Zlata Medak a izložbu je otvorila likovna pedagoginja Iva Šarić. Izložba će biti otvorena tri tjedna.

Zlatko Cesar, učitelj fizike i tehničke kulture

fotografije pogledajte u fotogaleriji

objavio: Ivanka Lajtman Lešnjak   datum: 27. 2. 2020.