Od ponedjeljka, 16. ožujka 2020. godine, obustavlja se nastava u školama

Dragi učenici, poštovani roditelji/skrbnici,

obavještavamo vas da se prema Odluci Stožera civilne zaštite Republike Hrvatske, od ponedjeljka, 16. ožujka 2020.godine, obustavlja nastava u svim osnovnim i srednjim školama u Republici Hrvatskoj, na razdoblje od dva tjedna.

Stoga se, sukladno Uputi  Ministarstva znanosti i obrazovanja, od ponedjeljka, 16. ožujka 2020. godine, u svim školama u Republici Hrvatskoj nastava neće održavati u školi, već kreće izvođenje nastave na daljinu.

U nastavku su upute vezane uz organizaciju nastave na daljinu.

Za učenike razredne nastave, Ministarstvo znanosti i obrazovanja će u suradnji s Hrvatskom radiotelevizijom na 3. programu organizirati nastavu pod nazivom Škola na trećem, koja će se emitirati, prema kurikulumu i nastavnim programima, svaki dan u sljedećim terminima:

Razred

1.

8-10 h

2.

10-12.30 h

3.

13-16 h

4.

16-19h

Prvi dan emitiranja nastave na daljinu preko HRT 3, bit će ponedjeljak, 16. ožujka 2020. godine.

Za učenike predmetne nastave osnovnih škola i učenike srednjih škola, svaki dan će biti definiran raspored i pripremljeni sadržaji za online nastavu za osnovni paket predmeta od 4 do 5 sati na dan. Sadržaji će uključivati videosnimku predavanja, kao i dodatne radne materijale.

Dodatno, Sportska televizija će emitirati nastavne sadržaje za predmetnu nastavu u razdoblju od 8 – 14 sati. Nastava će se održavati od tri do pet školskih sati, prema rasporedu koji će se objavljivati na stranicama MZO-a (Škola za život), CARNET-a  te školskim mrežnim stranicama.

Za sve učenike viših razreda (predmetna nastava), online nastava počinje u ponedjeljak, 16. ožujka 2020. godine, prema rasporedu i smjenama koje će odrediti MZO (Ministarstvo znanosti i obrazovanja) i objaviti na mrežnim stranicama.

Razrednici u predmetnoj nastavi organizirati će „virtualni razred“ u kojemu će biti svi učenici i predmetni učitelji tog razreda, kako bi mogli međusobno komunicirati. Osim što će učitelji u „virtualnom razredu“ moći učenicima davati upute, moći će i pratiti prisutnost i aktivnost svakog učenika na online nastavi.

Škola će na svojim mrežnim stranicama objaviti popis poveznica na pojedine virtualne razrede s uputama za korištenje.

Za učenike nižih razreda, koje roditelji/skrbnici ne mogu ostaviti pod nadzorom kod kuće, Škola će organizirati prihvat. U tom slučaju, molim roditelje/skrbnike da to jave ravnatelju Škole na broj mobitela: 0914160265 ili na mail adresu: predrag.masic1@gmail.com, u bilo koje vrijeme.

U vrijeme obustave nastave u školama, produženi boravak se neće održavati.

Školska sportska dvorana bit će do daljnjega zatvorena za sve korisnike.

Molimo sve učenike, roditelje/skrbnike da svakodnevno prate web stranicu naše Škole, na kojoj će biti objavljivane važne informacije.

Za sve dodatne informacije možete kontaktirati razrednike, stručnu službu i ravnatelja.

Na kraju, dragi učenici, poštovani roditelji/skrbnici, u ovoj nesvakidašnjoj i ozbiljnoj situaciji, želim vam svima poručiti da ne treba nikako paničariti, ali je svakako potrebno čuvati sebe i druge. Pridržavajte se preporuka Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo, koje imate i na našoj mrežnoj stranici.

Ova situacija je samo privremena. Uskoro će nas ponovo grijati „zdravo“ sunce, a dječji osmijesi ponovo će oživjeti naše škole.

Svima vam od srca želimo da očuvate dobro zdravlje!

Ravnatelj: Predrag Mašić

objavio: Ivanka Lajtman Lešnjak   datum: 13. 3. 2020.