Nastava na daljinu - dodatne obavijesti

Dragi učenici, poštovani roditelji/skrbnici,

kao što vam je već poznato, sukladno odluci Vlade Republike Hrvatske, od ponedjeljka, 16. ožujka 2020. godine, nastava u osnovnim i srednjim školama održavat će se putem televizijskih programa i online učionica.

Nastava na daljinu bit će organizirana na sljedeći način:

pod "opširnije"

OSNOVNA ŠKOLA – RAZREDNA NASTAVA (NIŽI RAZREDI)

Učenici nižih razreda osnovne škole, nastavu će pratiti isključivo preko trećeg programa Hrvatske radiotelevizije (HTV3), svaki dan u sljedećim terminima:

Razred

1.

8-10 h

2.

10-12.30 h

3.

13-16 h

4.

16-19h

Prvi dan emitiranja nastave na daljinu preko HTV3, bit će ponedjeljak, 16. ožujka 2020. godine.

OSNOVNA ŠKOLA – PREDMETNA NASTAVA (VIŠI RAZREDI) TE SREDNJA ŠKOLA

Učenici predmetne nastave osnovnih škola i učenici srednjih škola, nastavu će u ponedjeljak i utorak (16. i 17. ožujka) pratiti isključivo preko Sportske televizije, čiji se raspored sati za ponedjeljak nalazi na kraju ove obavijesti,  a od srijede, 18. ožujka 2020. godine, nastavu će pratiti online, tj. u svojim „virtualnim“ učionicama.

Razrednici u predmetnoj nastavi organizirat će „virtualne razrede“ u kojima će biti svi učenici i predmetni učitelji svakog razrednog odjela, kako bi mogli međusobno komunicirati.

U ponedjeljak, 16. ožujka 2020. godine, razrednici predmetne nastave će zajedno sa svojim učenicima testirati virtualne razrede, a u utorak, 17. ožujka,  testiranje će provesti ostali predmetni učitelji. O terminima testiranja bit ćete naknadno obaviješteni putem dogovorene komunikacije s razrednicima i na mrežnim stranicama Škole.

Od srijede, 18. ožujka, kada započinjemo s online nastavom, učenici svakodnevno u učionicama/grupama trebaju izvršavati aktivnosti. Nije nužno zadatke izvršiti odmah, već tijekom dana. To znači da će se od srijede svi učenici morati služiti svojim računalima ili tabletima.

Napomena: Ukoliko netko od učenika viših razreda nema kod kuće ispravno računalo ili tablet, ili nema uopće internet, molim da mi se javi u ponedjeljak, 16. ožujka, na broj mobitela: 0914160265 ili na mail adresu: predrag.masic1@gmail.com, u bilo koje vrijeme.

To se ne odnosi na učenike koji su mi se u petak već javili.

Tijekom održavanja nastave na daljinu, učenici su dužni svakodnevno izvršavati zadatke jer će se izostanak bilježiti u e-Dnevniku i u tom će slučaju biti potrebno razredniku opravdati izostanak, jednako kao i u slučaju uobičajene nastave. Za vrijeme trajanja nastave na daljinu učitelji će pratiti aktivnosti i davati povratne informacije o napretku i radu učenika, ali neće vrednovati ishode učenja, odnosno ocjenjivati.

Za učenike nižih razreda, koje roditelji/skrbnici ne mogu ostaviti pod nadzorom kod kuće, Škola će organizirati prihvat. U tom slučaju, molim roditelje/skrbnike da to jave ravnatelju Škole na broj mobitela: 0914160265 ili na mail adresu: predrag.masic1@gmail.com, u bilo koje vrijeme.

U vrijeme obustave nastave u školama, produženi boravak se neće održavati.

Školska sportska dvorana bit će do daljnjega zatvorena za sve korisnike.

Molimo sve učenike, roditelje/skrbnike da svakodnevno prate web stranicu naše Škole, na kojoj će biti objavljivane važne informacije.

Za sve dodatne informacije možete kontaktirati razrednike, stručnu službu i ravnatelja.

Ravnatelj: Predrag Mašić

objavio: Ivanka Lajtman Lešnjak   datum: 15. 3. 2020.