Susret s književnicom Sanjom Pilić

Prošlog tjedna našu je školu posjetila spisateljica Sanja Pilić. Književni susret bio je organiziran za sve učenike nižih razreda.

Književni rad Sanje Pilić dio je odrastanja gotovo svakog djeteta. Njenih šest knjiga dio su osnovnoškolske lektire, ali i uz to, njen književni opus je toliko velik da je nemoguće ne sresti se kroz odrastanje s njenim djelima – počevši od slikovnica za najmlađe, priča za osnovnoškolce, pa do romana za mlade.

Djela Sanje Pilić napisana su karakterističnim stilom zbog kojeg je njen književni izraz blizak čitatelju kojem je djelo namijenjeno. U knjigama za djecu ne boji se prikazati svoj dječji duh “zarobljen” u odraslome tijelu. U knjigama za mlade otvoreno govori o problemima s kojima se djeca u pubertetu susreću. Upravo su zato knjige Sanje Pilić rado čitane kod svih uzrasta, a ona je svojim stvaralaštvom opravdala titulu jedne od naših najboljih i najčitanijih suvremenih književnica.

Na samom početku druženja, učenica 4.a Adela Ister, scenski nam je prikazala priču iz zbirke priča Zar baš moram u školu? Ostatak vremena protekao je u ugodnom druženju sa spisateljicom koja je morala odgovoriti na mnoštvo pitanja. Pa smo tako saznali da je Maša iz njezinih slikovnica stvaran lik, ona je spisateljičina unuka i sad već ima 22 godine. Književnica nam je otkrila i da ne voli baš matematiku, da joj se ne sviđa njeno ime jer je „prejednostavno“, a da je prvi roman koji je napisala bio O mamama sve najbolje.

Na završetku susreta učenici su mogli kupiti knjige naše gošće koje je ona strpljivo potpisala.

fotografije pogledajte u fotogaleriji

Ivana Mrvelj, knižničarka

objavio: Ivanka Lajtman Lešnjak   datum: 3. 10. 2023.